1000 روز با ما باشید...
1000 ماه آسوده باشید...

 
دانشمندان و پزشکان متخصص به این نتیجه رسیده‌اند "1000 روز اول زندگی" هر فرد یعنی از زمان " انعقاد نطفه تا پایان دو سالگی"، اصلی‌ ترین دوره رشد و تحول است که زندگی آینده فرد در کلیه ابعاد جسمانی، روانی و اجتماعی را شکل میدهد. آمار و شواهد متعدد در جهان نشان می دهد که با مراقبت‌های تخصصی از کودک در این 1000 روز، خطر ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله دیابت، بیماری‌های قلبی و سایر بیماری‌های مزمن در مراحل بعدی زندگی کاهش یافته و نیز سلامت روان، رضایت از زندگی و حتی سطح تحصیلات، مهارت و درآمد کودکان نیز افزایش می یابد.
از سوی دیگر عدم آگاهی از حمایت ها و مراقبت های تخصصی در 1000 روز اول زندگی و یا بی توجهی به این دوران، آینده کودک را در معرض مشکلات، تهدیدات و بیماری های مختلف از جمله دیابت، حمله قلبی، کم هوشی، استرس، بیش فعالی، افسردگی و سایر عوارض قرار می دهد.
همچنین در کنار هر کودکی، مادری مهربان حضور دارد که این 1000 روز برای او نیز بسیار حائز اهمیت است. چرا که مراقبت‌ها و حمایتهای علمی و تخصصی در دوران بارداری و شیردهی می‌تواند سلامت مادر را از نظر جسمی و روانی ارتقاء بخشد و آینده‌ی روشنی برای او و خانواده اش به ارمغان آورد.
اما عدم توجه کافی مادر به این دوران و یا برخورد سطحی و غیر تخصصی باعث بروز مشکلات و عوارض متعدد از جمله پوکی استخوان، دردهای مزمن کمر و زانو، دیابت، بیماری های مختلف گوارشی، قلبی و عروقی، ریزش مو، خشکی پوست و چین و چروک های تدریجی پوست، عدم تناسب اندام و ... شده که همه این مشکلات  افسردگیهای شایع این دوران را تشدید میکند.
با توجه به اهمیت خاص این 1000 روز، دولتمردان و متخصصین کشور‌های پیشرفته و نیز سازمان‌های بهداشتی و حمایتی بین المللی از جمله یونیسف (UNICEF) به این دوران طلایی نگاه ویژه‌ای داشته ‌اند و این 1000 روز را تحت عنوان پنجره فرصت ها " windows of oppourtunity "  نامگذاری کرده‌اند.
 

طـرح جامـع سلامت مـادر و کـودک
اولین طرح علمی و تخصصی

 
  • رویکردی جدید، علمی و ایمن به دوران بارداری و شیردهی
  • با نگاه آموزش و پیشگیری برای دوره 1000 روزه ( از انعقاد نطفه تا پایان 2 سالگی)
  • بر پایه تجربه کشورهای پیشرفته و بر اساس طرحی از UNICEF
  • به عنوان بازوی اجرایی و علمی پزشک متخصص زنان و زایمان شما
 

ویزیت‌های فردی با تعیین وقت قبلی
کلاس‌ها وکارگاه‌ها با ثبت نام تلفنی یا حضوری

 
تلفن های تماس :
2 - 32612900 - (031)