(( و خداوند پدیده هایی را خواهد آفرید و حقایقی را برای شما روشن خواهد کرد که شما هم اکنون نسبت به آن دانشی ندارید. ))
« سوره مبارکه نحل آیه 8»
 
پارک علمی آموزشیدر نخستین دهه قرن 21 شاهد پیشرفت های خارق العاده و باور نکردنی در زیر شاخه های مختلف علوم زیستی و پزشکی بوده و هستیم. شاید بتوان شکل گیری دانش نوپای سلولهای بنیادی را مهمترین شاخص پیشرفت در این دهه معرفی کرد. با اینکه مدت زمان اندکی از ظهور علم سلولهای بنیادی می گذرد، عرصه این علم مرزهای بسیاری را در نوردیده است و جهان زیست شناسی و پزشکی را متحول کرده است . همچنین پیشرفت های صورت گرفته در شاخه هائی همچون مهندسی ژنتیک، شبیه سازی ، لقاح آزمایشگاهی، انجماد جنین و نیز ورود بسیار زیاد علوم ریاضی و رشته های مهندسی در پزشکی و درمان، افق بسیار روشنی را برای آینده علمی و درمانی رقم میزند .
در این راستا، پژوهشگاه رویان با بهره مندی از توانمند ترین، متخصص ترین و مجربترین  اساتید این علوم، در حوزه های مختلف پیشگام بوده و نه تنها در سطح داخلی بلکه در سطوح مختلف بین المللی به بالاترین دستاوردها و افتخارات نائل آمده است؛ بطوریکه از پژوهشگاه رویان به عنوان نگین انگشتری تحقیقات و پژوهش ایران یاد می شود .
در این بین، تربیت محقق و پژوهشگر و نیز آموزش فرزندان این مرز و بوم در زمینه های مختلف علوم زیستی، پزشکی و حتی کاربرد رشته های مهندسی در این علوم و از همه مهمتر ایجاد و تقویت بستر تفکر و روحیه تحقیق و پژوهش برای کودکان، نوجوانان و جوانان از مهمترین وظایف و رسالتهای این پژوهشگاه بوده و هست. اما با توجه به محدودیت های متعدد از جمله کمبود فضای فیزیکی، محدودیت منابع مالی، شرایط خاص ورود به این موسسه و نیز سایر محدودیت ها، امکان پاسخگویی کامل به نیاز مخاطبان و جامعه علمی مهیا نبود. اما به لطف خداوند متعال از سال 1392 این موضوع در دستور کار پژوهشکده زیست فناوری رویان قرار گرفت و با میزبانی محدود بازدید ها و اردوهای نیم روزه آموزشی، پژوهشی وارد این عرصه گردید که با استقبال بسیار زیاد و کم نظیر و نیز درخواستهای متعدد والدین، مدارس و دانشگاهها مواجه شد و با آنکه مباحث و آموزشهای مذکور به صورت صرفا تئوری ارائه می گردید، اما  شور و اشتیاق و ابراز رضایت دانش آموزان، دانشجویان، والدین و مربیان آنها  از بازدید به عمل آمده و مطالب ارائه شده، موجب شد تا این پژوهشکده برای اولین بار به ایجاد مرکزی آموزشی، پژوهشی در کنار اساتید و پژوهشگران رویان و به صورت کاملا عملی اقدام نموده و با تجهیز آزمایشگاههای مختلف و بهره گیری از نیروها و پژوهشگران متخصص خود بستری مناسب جهت آموزش علمی و عملی دانش آموزان تمام مقاطع و دانشجویان رشته های مختلف را فراهم نموده تا ضمن پاسخگویی به درخواستهای مکرر خانواده ها و مراکز آموزشی، در ایجاد انگیزه و خودباوری و جنبش نرم افزاری و نیز ترغیب دانش آموزان و دانشجویان به تفکر، تحقیق و پژوهش گامی موثر بردارد.
امید است این فعالیت نیز همچون سایر دستاوردهای پژوهشگاه بتواند منشاء خیر و برکت برای مردم عزیز به ویژه نوجوانان و جوانان ایران اسلامی باشد. (ان شاء الله تعالی)

مهمترین ویژگیهای این خدمت جدید عبارتند از:

 1)    آموزش کاملا عملی در آزمایشگاه آموزشی این موسسه 
 2)    آموزش اصولی و متناسب به کلیه علاقمندان و متقاضیان در گروه ها و رده های سنی مختلف
 3)    بازدید حیوانات شبیه سازی شده پژوهشکده رویان و کسب اطلاع از آخرین دستاوردهای پژوهشکده در حوزه های مختلف درمانی و تحقیقاتی
 4)    امکان برگزاری اردو به صورت خانوادگی


 
ثبت نام متقاضی حقوقی ثبت نام متقاضی حقیقی