چرا به مادران باردار توصیه می شود که خون بند ناف نوزاد خود را ذخیره کنند؟
1- فرصتی است که تنها برای یک بار به شما داده می شود تا جهت حفظ سلامت کودک خود اقدام نمایید. خون بند ناف، منبعی غنی از سلولهای بنیادی است که از نظر ژنتیکی برای هرکودک، منحصر به فرد است. خون بند ناف را تنها می‌توان در هنگام زایمان جمع‌آوری نمود، پس لازم است این تصمیم در هنگام بارداری گرفته شود.
 
2- سلولهای بنیادی خون بند ناف قدرت درمانی دارند. امروزه سلولهای بنیادی در درمان و مبارزه با بیماریهایی همچون سرطان، بیماریهای خود ایمنی و بیماریهای ارثی کاربرد دارند ولی تحقیقات روز افزون روی سلولهای بنیادی به طور پیوسته منجر به کشف کاربردهای جدید آنها می‌گردد. 
 
3- سلولهای بنیادی خون بند ناف از نظر ژنتیکی منحصر به فرد است که چنانچه مورد نیاز کودکتان باشد بهترین گزینه جهت پیوندی ایده آل محسوب می شود. همچنین با احتمالات متفاوت امکان سازگاری کامل سلولهای بنیادی کودک شما با پدر، مادر، خواهر و برادر و سایر افراد وجود دارد.
 
4-فرایند جمع آوری خون بندناف یک روش کاملا بی خطر است که پس از زایمان و به دور از مادر و نوزاد انجام می گیرد. در حالیکه برای اخذ سلولهای بنیادی از سایر بافت ها معمولا احتیاج به روش های جراحی می باشد که اغلب پر هزینه و گاه دارای خطر می باشد.
 
 
 
سلول های بنیادی
بانک سلول های بنیادی
نمونه هایی از پیوندهای صورت گرفته با استفاده از نمونه های ذخیره شده در 
بانک سلولهای بنیادی خون بندناف:


درمان با سلول بنیادی