کلاس های آنلاین، نوعی آموزش توسط ابزارهای الکترونیکی می‌باشد. به طور معمول محتوای دوره آموزشی با استفاده از انتقال صدا٬ تصویر و متن ارائه میشود که می‌تواند با بهره گیری از ارتباطات دوسویه بین فراگیران و استاد، کیفیت ارائه دوره آموزشی را به بالاترین سطح خود برسد.
در این روش، مدرس و فراگیر به صورت همزمان وارد محیط کلاس مجازی شده و در یک محیط  کاملا تعاملی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

مدرس با ارسال صوت و تصویر خود، می تواند محیط کلاس را شبیه سازی کرده و با فراگیر ارتباط مستقیم و زنده برقرار کند. همچنین مدرس می تواند با استفاده از یک تخته سفید الکترونیکی مطالب مورد نظر را برای فراگیران شرح دهد و یا با استفاده از اشتراک گذاری فایل های ارائه همچون فایل های PDF، اسلایدهای پاورپوینت، فیلم و صوت  و … محتوای مورد نظر را به فراگیران ارائه دهد.
همچنین فراگیران می توانند با استفاده از محیط گفتگوی متنی (چت) و صوتی با کلاس در ارتباط بوده و ضمن پرسش سوالات خود، نظرات و دیدگاههای خود را نیز با مدرس دوره و سایر فراگیران در میان بگذارند.
 
 
زمان برگزاری کلاس های آنلاین ، اطلاع رسانی خواهد شد و شما با ثبت نام در کلاس،
می توانید در مکان دلخواه خود با سیستم،
از حضور در کلاس لذت ببرید.
 

با توجه به گسترده شدن فناوری اطلاعات و نفوذ وسایل ارتباط از راه دور در زندگی روزمره، ابزارها و روش های آموزشی نیز دچار تحول شده اند به صورتیکه هر فرد با توجه به امکانات خود و در بازه زمانی مورد نظر، بتواند به یادگیری بپردازد.
آموزش مجازی نوعی آموزش الکترونیک است که با استفاده از اینترنت، جهت انتقال اطلاعات و دانش ، استفاده شود.
 
   از مزایای بسیار مهم  آموزش مجازی:
    •    عدم وجود محدودیت جغرافیایی و زمانی در استفاده از دروس
    •    کاهش هزینه ها نسبت به دوره های حقیقی و حذف رفت و آمدها

با توجه به آنچه ذکر شد، موسسه علمی پژوهشی به رویان، درصدد برآمد با استفاده از این ابزار، آموزش های مورد نیاز شما بانو،آقا و والد گرامی را به راحت ترین شکل ممکن در اختیار قرار دهد تا مطابق با شرایط  خود، از این امکان، بهره مند شوید.