جوان‌سازی و درمان چین و چروک‌های پوستی 
 
با افزایش سن، بافت کلاژن پوست به تدریج تخریب می شود. علت آن کاهش تعداد و عملکرد سلول‌های فیبروبلاست در پوست است چون کلاژن و الاستین، پروتئین‌های اصلی پوست برای حفظ قوام و جوانی و شادابی پوست هستند، هرگونه اختلالی در روند کلاژن‌سازی باعث چروکیدگی پوست می‌شود. همان‌طور که اشاره شد، کاهش تولید پروتئین‌های پوستی به دو دلیل ممکن است اتفاق بیفتد: 1) پیری و خستگی سلول‌های فیبروبلاستی موجود در پوست و 2) کاهش تعداد این سلول‌ها به واسطه افزایش سن
تاکنون روش‌های مختلفی جهت درمان چین و چروک به کار گرفته شده است که از جمله آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
لایه‌برداری شیمیایی، لایه‌برداری مکانیکی، RF، استفاده از لیزر، تزریق بوتاکس و پرکننده‌ها که البته هر کدام محدودیت‌ها و مشکلاتی به همراه دارد، بنابراین برای غلبه بر این محدودیت‌ها، امروزه از تکنیک سلول‌درمانی برای رفع چین و چروک‌ها استفاده می شود. با این تکنیک می‌توان بدون انجام هرگونه عمل جراحی و یا خطر ایجاد واکنش‌های حساسیتی، بهبودهای مناسبی را در ترمیم پوستی انجام داد. به همین منظور برای درمان چین و چروک‌های صورت، از پیوند سلول‌های فیبروبلاست کشت داده شده اتولوگ (خودی) استفاده می‌شود که در این صورت با پیوند فیبروبلاست‌ها به پوست پیر شده، بین تولید و تخریب کلاژن تعادل برقرار شده و چین و چروک رفع می‌شود.
جوانسازی پوست

میزان مطالعات نشان می‌دهد که تزریق این سلول‌ها به میزان 50% - %40 منجر به بهبودی چین و چروک، اسکار آکنه و سایر ضایعات فرو رفته می‌شود. البته قابل ذکر است که حدود 10% نیز پاسخ مطلوبی نشان نمی‌دهند که هنوز علت دقیق آن مشخص نیست.